m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

I Powiatowy Turniej Piłki Nożnej na Orliku w Bąkowicach

 

22 maja na kompleksie boisk Orlik 2012 w Bąkowicach odbyła się kolejna impreza sportowa. Tym razem był to I Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych w kategorii wiekowej żaków (klasy I-II). Inicjatorem i pomysłodawcą turnieju był Pan Krzysztof Żołnowski – radny powiatu namysłowskiego. Głównym celem takich turniejów jest: wykształcenie nawyku uprawiania sportu od najmłodszych lat, aktywny wypoczynek jako alternatywna forma spędzania czasu wolnego wraz z rodziną, integracja dzieci i dorosłych z powiatu namysłowskiego oraz zdrowa rywalizacja sportowa w duch fair-play, która pozwoliła wyłonić zwycięzcę powiatu. Do zawodów zgłosiły się szkoły z: Pokoju, Dąbrowy i Bąkowic, a drużyny grały w systemie „każdy z każdym”. Przy muzyce w tle i głośnym dopingu rodziców mecze były zacięte, a dzieci dały z siebie wszystko walcząc do końcowego gwizdka. W końcowej klasyfikacji I miejsce zajęła SP Bąkowice, II miejsce SP Dąbrowa, a III zajęła szkoła z Pokoju. Wszystkie ekipy otrzymały okazałe puchary i okolicznościowe medale. Dodatkową atrakcją turnieju były nagrody indywidualne: Statuetkę Najlepszego Strzelca Turnieju otrzymał Kacper Sucharski z SP w Dąbrowie (9 goli), Statuetkę Najlepszego Bramkarza otrzymał Władysław Mandziuk z SP w Bąkowicach, natomiast Najlepszym Zawodnikiem został Jakub Andruszków także z SP w Bąkowicach. W przerwie meczowej odbył się również konkurs żonglerki, w którym startowało po dwóch zawodników z każdej drużyny. I miejsce zajął Dominik Szymański, II miejsce zajął Kacper Sucharski obaj z Dąbrowy, a III miejsce zajęła jedyna dziewczynka w turnieju Maja Adamowska z Bąkowic – wszyscy „wyżonglowali” sobie w nagrodę piłki. Dzięki naszym zaprzyjaźnionym sponsorom mali zawodnicy otrzymali pieczone kiełbaski, lody i napoje. Oprócz tego stoisko gastronomiczne, przygotowane przez rodziców gospodarzy, oferowało grilowane mięsko i kaszankę, chleb ze smalcem i ogórkiem, sałatki, ciasto, owoce, ciepłe i zimne napoje oraz wiele innych łakoci.

W imieniu małych adeptów piłki nożnej gorące podziękowania składamy wszystkim, którzy pomogli organizacyjnie i finansowo w realizacji naszego przedsięwzięcia, a w szczególności: Starostwu Powiatowemu w Namysłowie i Panu Staroście Andrzejowi Michcie, Urzędowi Gminy w Świerczowie i Panu Wójtowi Andrzejowi Gosławskiemu, Zakładowi Mięsnemu Pawliszyn w Świerczowie, Firmie Algida – Panu Mariuszowi Kłakulakowi, Firmie Marko - Marek Gancarczyk w Bąkowicach, Firmie Sport-Time – Irena Żołnowska w Starościnie, Panu Cezaremu Zającowi, Panu Mirosławowi Groblicy, Panu Robertowi Łukawskiemu, Panu Adamowi Pustelnikowi, Panu Marcinowi Torchale, Pani Alinie Pławeckiej, Panu Marcinowi Pławeckiemu, Państwu Sieczka, Pani Joannie Warzocha, Pani Marioli Piwowarczyk i Jakubowi Piwowarczyk, Pani Katarzynie Andruszków, Pani Annie Andruszków, Pani Magdzie Poniewierskiej, Panu Andrzejowi Groblicy i Dawidowi Groblicy.

Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

 

                                                                                               Andrzej Piwowarczyk

wstecz